Anasayfa Cilt Bakımı
Hanımeli Kadın Dünyası Sitesi
CİLT BAKIMI
Doğal Maskeler Yazdır


Çoktandır ihmal ettiğiniz cildiniz için bugün bir şeyler yapın. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için sadece buzdolabınızı açmanız yeterli. İçindeki meyve,  sebze, yumurta ve süt size yeter…

ÖNEMLİ NOT: Maskelerinizi hazırlarken mümkünse cam bir kase ve karıştırmak için de cam bir çubuk veya tahta kaşık kullanmanızı öneririz. Önce cildinizi temizlemelisiniz. Maske yapmadan önce cilt tipinizi belirlemelisiniz. Kuru ciltliyseniz limon ve greyfurt gibi turunçgillerden uzak durmanızda yarar var.

Kuru cilt diğer cilt tiplerine oranla daha çabuk yaşlanır (kırışır), yağlı ciltler ise çabuk sarkar. Size düşen görev cildinizde bu dengeyi sağlamak.

Devamını oku...
 
Cilt Bakımı E-posta

Sağlıkla parlayan, pürüzsüz bir cilde sahip olmak, düzenli olarak uygulayacağınız yöntemler ile çok kolay. Sivilceler, çatlamış ayak topukları, yağlı bir cilt...Bu sorunlardan kurtulmanız yalnızca bir kaç dakikanızı alacak. Kendinize vakit ayırmak ister misiniz?

1) Sivilceleri durdurun
Kızarıkları ve inatçı sivilceleri yok etmek için yatmadan önce kızarıkların üzerini anti-bakteriyel sülfür içerikli kil maskesiyle kaplatın. Sabah kalktığınızda ise yıkayarak temizleyin. Günde 1 kere uygulayacağınız bu maske sivilcelerle savaşınıza çözüm olabilir.

2) Soğuk şok
Sivilcelerin üzerine buz uygulamanın kızarıklığı ve şişkinliği yatıştıracağını biliyor muydunuz? Buzun soğukluğu damarlarınızı daraltarak kan akışını baskılayacağından kızarıklık azalacaktır.

Devamını oku...
 
Cildinizin 7 Düşmanı ve Sağlıklı Cilt İçin Kurallar Yazdır


Sabahları aynaya baktığınızda yorgun, çizgileri derinleşmiş, hatta sivilceli bir yüzle mi karşılaşıyorsunuz? Canınızı sıkan bu tür sorunlar nereden kaynaklanıyor?

1- Sigara ve içki

İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız kenarındaki çizgilerin derinleşmesini hızlandırır.

2- Yetersiz uyku

Geç yatılmış bir gecenin izleri hemen grileşmiş yorgun görünümlü bir ciltle kendini ele verir. Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, bunu uyandığınızda kan dolaşımını sağlayacak hareketler ve yüzünüze soğuk su çarparak telafi etmeye çalışın. Uykusuzluğun yol açtığı çizgileri kapatmak için hafif bir nemlendirici sürün.

Devamını oku...
 
Kimyasal Peeling Yazdır


Sağlıklı ve güzel görünmek, duru, aydınlık ve temiz bir ciltle mümkündür. Bunun için düzenli bir cilt temizliği ve bakımı yanında kırışıklıklar, lekeler ve sivilcelerin tedavisi gerekir. İlaç tedavisiyle birlikte uygulanabilen kimyasal peeling ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kimyasal peeling, cilt canlandırma sistemi veya cilt yenileme programı olarak adlandırılabilir. Cildin üstündeki sorunlu kısımları soyarak atar ve alttan yeni hücrelerin yapılmasını sağlar. İleri dönemde cildin destek dokusunu arttırır. Böylece cilt daha canlı, gergin ve pürüzsüz bir görünüm alır.

Devamını oku...
 


İstatistikler

Üye : 18
İçerik : 224
Sayfa Gösterimi : 834175