Hanımeli Kadın Dünyası Sitesi
Cilt Bakımı E-posta

Sağlıkla parlayan, pürüzsüz bir cilde sahip olmak, düzenli olarak uygulayacağınız yöntemler ile çok kolay. Sivilceler, çatlamış ayak topukları, yağlı bir cilt...Bu sorunlardan kurtulmanız yalnızca bir kaç dakikanızı alacak. Kendinize vakit ayırmak ister misiniz?

1) Sivilceleri durdurun
Kızarıkları ve inatçı sivilceleri yok etmek için yatmadan önce kızarıkların üzerini anti-bakteriyel sülfür içerikli kil maskesiyle kaplatın. Sabah kalktığınızda ise yıkayarak temizleyin. Günde 1 kere uygulayacağınız bu maske sivilcelerle savaşınıza çözüm olabilir.

2) Soğuk şok
Sivilcelerin üzerine buz uygulamanın kızarıklığı ve şişkinliği yatıştıracağını biliyor muydunuz? Buzun soğukluğu damarlarınızı daraltarak kan akışını baskılayacağından kızarıklık azalacaktır.

3) Bir tablet yeter
Herhangi bir alerjiniz olmadığından eminseniz, bir Aspirin’i ezip biraz suyla karıştırarak macun kıvamına getirin ve sorunlu bölgeye sürün. Aspirin’in içeriğindeki maddeler, derdinize basit ve hızlı bir çözüm getirebilir.

4) Formülünüzü seçin
Eğer yağlı bir cildiniz varsa güneşten koruyucu ürünler seçerken jel olanları almaya özen gösterin. Çünkü sıvı kıvamlı olan ürünler gözeneklerinizi daha az kapatacak ve yağlanma sorunuyla mücadeleniz hafifleyecektir.

5) Kapatmayın
Gün boyunca yüzünüzde oluşacak parlamayı engellemek için pudralamak yerine emici kağıtlarla cildinizi tamponlayarak silin.

6) Kuru cilt problemi
Cildin pul pul dökülmesi ya da sivilcelerle mücadelede kullanılan ürünlerin içeriğindeki retinol, glycolic asit ve benzoyl perokside gibi maddeler, çözüm arayışında cildin daha da kötü hale gelmesini sağlayabilir. Gün aşırı kullanmak veya daha yağlı bölgelere uygulamaksa çözüm olabilir.

7) Kendin iyileştir
Günde iki kere içeriğinde hydrocortisone olan kremi kuru bir yüz pedi ile ve yumuşak darbelerle yüzünüze uygulamanız, cildinizde kuruluktan oluşan kızarıklık ve kaşıntıyı yatıştıracaktır.

8) Hızlı davranın
Duştan çıkar çıkmaz nemlendirici kremi mümkün olduğunca çabuk sürün çünkü cildinizdeki nem 3 dakikada buharlaşacaktır.

9) Bebek teni
Eğer banyo yapmayı duş almaya tercih ediyorsanız cildinizin çok fazla kurumasını engellemek için, cildinize bir tür bebe yağı sürün.böylece hem cildiniz güzel gözükecek hem de yağ ile cildinizi şımartmış olacaksınız.

10) Seksi dudaklar
Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için ilk adım olarak dudaklarınıza nemlendirirci bir krem sürün. Dudaklarınızın etrafını rujunuzun renginde bir dudak kalemiyle belirginleştirin.Dudak kaleminizle uyumlu parlaklıkta ve daha belirgin olan rujunuzu sürün sonra dudak fırçasıyla üzerinden geçerek rengin çıkmadığına ve dağılmadığına emin olun. son olarak rujun bozulmasını önlemek için yarı saydam bir pudrayı dudaklarınızın kenarına sürün..

11) Tehlikeyi en aza indirin
Eğer çok hassas cildiniz varsa, kullandığınız ürünün içeriğinde 10’dan az madde olmasına dikkat edin. Böylece cildinizi rahatsız edebilecek kimyasal maddelerin etkisini azaltmış olacaksınız.

12) Nazik tıraşlar
Ağda elbette uzun süreli ve en pürüzsüz çözüm ama çok hassas ciltleri tahriş edebiliyor bu sorundan muzdaripseniz üzülmeyin. Sizde bacaklarınızı tüylerin çıkış yönüne doğru ki bu genelde bacaklar ve bikini bölgesi için aşağı doğrudur, jiletle alabilir ve sonra ters yönde çıkanlar için de tekrar üzerinden geçerek aynı pürüzsüzlüğü elde edebilirsiniz.

13) Sertçe ovun
Duşa her girdiğinizde ayaklarınızı lifle yada tanecikli vücut peelingiyle ovmanız ayaklarınızın sertleşmesini önler. Çıkar çıkmazda kalın bir tabaka halinde krem sürün sonra çorap giyerek ayaklarınızın yumuşak kalmasını sağlayın.

14) Dirseklerinizi yumuşatın
Dirseklerinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız, tıpta egzama tedavisinde kullanılan etkili bir nemlendirici olan bitkisel yağlardan bol miktarda sürün. Sonra kullanmadığınız çoraplarınızdan birinin parmak kısmını kesin ve yağ sürdüğünüz kollarınıza geçirin.Uyandığınızda dirseklerinizi yumuşacık bulacaksınız.

Şeyma Orak Güzellik Uzmanı

 

İstatistikler

Üye : 18
İçerik : 224
Sayfa Gösterimi : 833534